Rozliczanie PIT w galeriach handlowych

Katarzyna Pokorska

W najbliższy piątek (6 kwietnia) rozpocznie się akcja umożliwiająca rozliczenie PIT-u w galeriach handlowych. Potrwa ona do soboty (7 kwietnia). Obejmie aż 93 centra w Polsce, gdzie w godzinach od 12 do 20, urzędnicy będą służyli swoją pomocą. 

Rozliczanie PIT w galeriach handlowych

Wszystkie osoby, które muszą złożyć deklarację podatkową, a mają wątpliwości co do jej wypełnienia, mogą zgłosić się do wyznaczonych stanowisk informacyjnych. Urzędnicy rozwieją niepokój i odpowiedzą na wszelkie nurtujące podatników pytania. Pomogą w wypełnieniu PIT-u i elektronicznym wysłaniu go do Urzędu Skarbowego. Ponadto, wytłumaczą wszelkie kwestie związane z korzystaniem z ulg podatkowych. W rękach podatników znajdzie się także potwierdzenie odbioru zeznania.

Rozlicz PIT w galerii handlowej!

Należy nadmienić, że oferowana pomoc będzie bezpłatna. Co najważniejsze, może z niej skorzystać każdy podatnik. Co warto mieć przy sobie? Przede wszystkim rozliczenie otrzymane od pracodawcy oraz inne niezbędne dokumenty dotyczące dochodów uzyskanych w roku 2017. Osoby, które będą chciały skorzystać z ulg podatkowych, muszą zabrać ze sobą odpowiednie dokumenty, które pozwolą na odliczenie niektórych kwot. Istotną kwestią jest również posiadanie rozliczenia PIT z zeszłego roku lub dokładnej kwoty określającej przychód w 2016r. Informacje te będą niezbędne do rozpoznania danych w systemie e-Deklaracje, który umożliwia składanie deklaracji za pomocą środków komunikacji elektronicznej. Co ważne, urzędnicy na stanowiskach w galeriach handlowych nie będą przyjmować zeznań podatkowych w formie papierowej.

Pracownicy urzędów będą do dyspozycji klientów galerii handlowych. Każdego dnia przychodzi tam bardzo duża ilość osób. W związku z tym, wydaje się być dobrym rozwiązaniem, że to właśnie tam urzędnicy pomogą rozliczyć PIT i wysłać go drogą elektroniczną.

Leave a comment

Your email address will not be published.